Acer rozšiřuje řady notebooků Aspire

..o výkonné a stylové modely pro každodenní používání
Tisková zpráva

 

  • Notebooky Acer Aspire R 15, které získaly ocenění Red Dot Design, se rozrostly o nejtenčí 15,6" konvertibilní notebook s 360° otevřením víka a patentovanými panty s tlumeným zavíráním, které mu umožňují elegantní přecházení mezi čtyřmi režimy
  • Nová řada Aspire F se může pochlubit prémiovým kovovým povrchem v pěti barevných provedeních. Dokonale spojuje styl a výkon pro každodenní používání
  • Nové notebooky Aspire F a Aspire E jsou osazeny procesorem 6. generace Intel® Core™, až grafikou NVIDIA GeForce GTX950M s grafickou pamětí GDDR5 a operační pamětí DDR4. Notebooky Aspire F a Aspire E tak poskytnou plně dostačující výkon pro každodenní používání
  • Notebook Aspire ES 15 2016 má nové modely s procesorem Intel® Core™ 6. generace a přichází ve třech barevných provedeních

PRAHA, 21. dubna 2016 – Společnost Acer dnes ohlásila příchod nových přírůstků ve své nabídce pro běžné uživatele. Jde o konvertibilní notebook Aspire R 15, zbrusu novou řadu Aspire F s prvotřídními kovovými povrchy a stylovější notebooky Aspire E a Aspire ES 15 pro každodenní práci na počítači, všechny využívají operační systém Windows 10.

„Rozšířili jsme řady našich notebooků Aspire, abychom nabídli stylové a výkonné funkce pro každodenní používání,“ řekl James Lin, generální ředitel divize spotřebitelských notebooků a IT produktů společnosti Acer Inc. „Od běžných po seriózní uživatele, od těch, kterým záleží na designu po ty, kdo dávají důraz na co nejnižší cenu, vždy se najde notebook Acer, který bude vyhovovat jejich způsobu života a vyžadované úrovni produktivity.“

“Díky systému Windows 10 umožní přírůstky společnosti Acer do linie Aspire lidem dělat velké věci,“ řekl Nick Parker, viceprezident OEM divize společnosti Microsoft Corp. „Windows 10 jsou nejlepší verzí Windows vůbec a my jsme na dobré cestě k dosažení našeho cíle v podobě 1 miliardy zařízení s Windows 10. Další vlna inovací Windows 10 pomůže modernizovat počítače, aby byly zabezpečenější, produktivnější a osobnější.“

360° všestrannost s notebookem Aspire R 15
Notebook Acer Aspire R 15 získal ocenění Red Dot Award: Product Design 2016 za vynikající kombinaci designu a možnostmi využití. Kovový horní kryt se může pochlubit kartáčovaným povrchem a spodní kryt je vyroben ze 40 % skelných vláken a částic stříbra, což zlepšuje pevnost při zachování tenkého profilu. Diamantem řezané hrany doplňuje 360° univerzálnost Aspire R 15, který lze otevřít do dokonalé 180° roviny. Navíc nebylo díky patentovaným pantům od Aceru s tlumeným zavíráním přecházení mezi režimy notebook, tablet, displej a stan nikdy tak ladné.
Notebooky Aspire R 15 jsou osazeny procesory Intel® Core™ šesté generace, až 12 GB paměti DDR4 s vyšší rychlostí a nižší spotřebou energie, až grafikou NVIDIA GeForce 940MX a reverzibilním portem USB 3.1 typ C. Technologie Acer ExoAmp Antenna umožňuje lepší konektivitu – díky optimalizované poloze antény se vyhýbá rušení systému a poskytuje rychlejší, plynulejší a stabilnější chod bezdrátové sítě i přes použití kovového krytu. Uživatelé mohou také těžit z rychlého bezdrátového připojení 2×2 MU-MIMO a delší, až devítihodinové výdrže na baterii.
Aspire R 15 se díky svému IPS displeji a nové technologii Acer Color Intelligence pyšní pozoruhodnými vizuálními efekty. Technologie Audio-wise, Acer TrueHarmony a Dolby® Audio™ zase poskytují skutečně podmanivý zvukový zážitek, zatímco se zvukové kanály při změně režimu a orientace notebooku automaticky prohodí.

Každodenní stylová práce na počítači s notebooky Aspire F 15 a Aspire E

Acer představil prémiovou kovovou povrchovou úpravu i u svých mainstreamových notebooků, a to u své nové řady Aspire F. Notebooky Aspire F jsou k dispozici v pěti barevných provedeních (stříbrná Sparkly Silver, černá Obsidian Black, modrá Indigo Blue, vínová Wine Red a bílá Marble White). Řada Aspire F je dokonalým spojením stylu a výkonu pro každodenní používání.
Řada Acer Aspire E 2016 byla obohacena o sedm barevných variant, k dispozici tak je bílé Marble White, šedé Steel Grey, fialové Twilight Purple, červené Red Copper, černé Obsidian Black, tmavě červené Rococo Red a modré provedení Indigo Blue. Každý model se může pochlubit designem s kovovým vodorovným kartáčováním a prémiovým textilním vzorem.

Notebooky Aspire F a Aspire E jsou osazeny procesory Intel Core 6. generace, operační pamětí DDR4 a grafickou kartou až NVIDIA GeForce GTX 950M s grafickou pamětí GDDR5. Poskytnou tak plně dostačující výkon pro každodenní používání. Mezi konektorovou výbavu patří mimo jiné port USB typ C, zatímco vám technologie 802.11ac MU-MIMO poskytne mimořádné rychlé bezdrátové připojení.
Jak notebooky Aspire F, tak i Aspire E využívají operační systém Windows 10 a mohou se pochlubit technologií Acer ExaColor s pečlivě krok za krokem vyladěnými displeji přinášejícími pestré a syté detaily, zatímco technologie Acer BluelightShield umožňuje lidem upravovat obraz pro snížení míry vyzařování modrého světla, aby mohli na notebooku déle pracovat. Technologie Acer TrueHarmony poskytuje plný a čistý zvuk pro zábavu a certifikace Skype for Business zajišťuje ostrou a čistou komunikaci.

Vyšší produktivita s Aspire ES 15
Také řada Aspire ES 15 se dočkala aktualizace na nejnovější procesory Intel Core 6. generace a přichází ve třech stylových barevných provedeních: černé Midnight Black, červené Rosewood Red a bílé Cotton White. Zaoblené rohy, elegantní zvýraznění a moderní textura na horním krytu i opěrkách rukou nabízí atraktivní design, který je jak přitažlivý, tak módní.

Cena a dostupnost

Notebooky Acer Aspire R 15 budou v oblasti EMEA k dispozici v květnu za ceny od 29.990 Kč/€1.090 s daní.
Notebooky Acer Aspire F budou v oblasti EMEA k dispozici v květnu za ceny od 19.990 Kč/€727 s daní.
Notebooky Acer Aspire E budou v oblasti EMEA k dispozici v květnu za ceny od 12.990 Kč/€472 s daní.
Notebooky Acer Aspire ES 15 budou v oblasti EMEA k dispozici v květnu za ceny od 9.990 Kč/€363 s daní.
Přesné specifikace, ceny a dostupnost závisí na zemi prodeje. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.
Nové notebooky Acer Aspire byly dnes představeny na tiskové konferenci next@acer ve 4 World Trade Center v New Yorku, kde společnost Acer ohlásila příchod celé řady nových zařízení a řešení pro rodiny, studenty i profesionály. Pro více informací navštivte stránky acer.com/nextatacer.

O společnosti Acer
Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety, chytré telefony a nositelná elektronika. Společnost Acer také vyvíjí cloudová řešení, která dodává společně s internet věcmi. V roce 2016 oslavuje čtyřicetileté výročí svého založení a je pátou největší počítačovou firmou na světě. Zaměstnává 7 000 lidí po celém světě a zastoupení má ve více než 160 zemích. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.